CBD Rene X Cannatonic Shatter

30.00

Опис

CBD Rene X Cannatonic Shatter

CBD Rene X Cannatonic Shatter често се бара поради неговата висока CBD, ниска THC својства. Рене, именуван по активистот за канабис Рене Боје, е моќен хибриден вид популарен во Канада. Слатката земјеност и лутиот мошус ја ароматизираат оваа сатива што го олеснува стресот, а пациентите може да откријат и дека Рене ефикасно ги третира болките, спазмите и воспалението. Се вели дека Рене е крст на Skunk #1 и хималајска Индија. Cannatonic е уникатен хибриден вид одгледуван од шпанската банка за семиња Resin Seeds специјално поради неговата ниска содржина на THC (ретко над 6%) и висока содржина на CBD (6-17%).

вкусови: Питу, цитрус, Вуди, бор
Ефекти: Подигнат, среќен, опуштен, возбуден, креативен, подигнат, фокусиран, еуфоричен
Медицинска употреба: Болка, стрес, депресија, грчеви во мускулите, несоница, воспаление, главоболки

Прегледи

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе даде коментар за „CBD Rene X Cannatonic Shatter“

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *