Купете Bubba OG Weed Strain

250.00

THC: 22% - 25%

Опис

Купете Bubba OG Weed Strain

Купете Bubba OG Weed Strain, Bubba OG марихуана Видови е индика сој кој се здоби со озлогласеност во САД и пошироко поради неговите тешки смирувачки ефекти. Слатки вкусови на хашиш со суптилни ноти на чоколадо и кафе се појавуваат при издишувањето, воодушевувајќи го непцето додека владее моќна релаксација. Од глава до пети, мускулите се олеснуваат со тежина бидејќи сонливата еуфорија го покрива умот, го уништува стресот додека носи среќно расположение. Буба Куш покажува карактеристична, гломазна структура на пупки со нијанси кои се движат од шумско зелена до бледо виолетова.

Крупното растение на Баба раст и гломазна структура на пупки сугерираат Авганистанец потекло, но неговото генетско потекло не е сигурно. Одгледувачот по кој бил именуван овој вид вели дека марихуаната Bubba OG се појавила веднаш по 1996 година. Кога ОГ Куш опрашувал непознат вид индика добиен во Њу Орлеанс.

Купете Bubba OG Strain онлајн ОК

Мајчиното растение наводно било Северна светлина, но генетски двосмислената индика едноставно била наречена „Баба. Bubba Kush оттогаш процвета од своите корени во Калифорнија.
Bubba OG има мали до средни цветови кои имаат групиран, бук изглед. Пупките се прилепуваат во густа формација, типична за сортите индика. Листовите се со светла нијанса на пролетно зелено и се извиткани со црвени до портокалови пестици. Во многу случаи, цвеќињата на Bubba OG се крпеница од зелена, виолетова и сина боја. Овие последни бои настануваат кога антоцијанинските пигменти во генетиката на сојот се стимулираат од студеното време за време на вегетацијата; процесот не е различен од промената на зеленилото во есен поради намалените нивоа на хлорофил.

Прегледи

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе даде коментар за „Купи Bubba OG Weed Strain“

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *