Купете True OG Shatter онлајн

27.00

Опис

Купете True OG Shatter онлајн

Купете True OG Shatter онлајн

True OG Shatter е популарен вид Индика кој првично беше откриен во Јужна Калифорнија, каде што терминот „OG“ првично значеше „одгледен во океанот“. Одгледан со генетика од многу популарните, тој е доволно моќен за меки, трајни ефекти во комбинација со пофокусирана глава високо. Цветовите имаат лут, остар цитрус и зимзелен мирис.

Овој вид медицинска марихуана е меѓу членовите на популарното океанско семејство на соеви. Лери OG е по потекло од округот Оринџ во Калифорнија со преминување на ОГ Куш со СФВ ОГ. Ова е хибриден сој на Индика кој го содржи целиот фанк од лимон, заедно со енергичноста на вистинскиот рез на Тахо. Покрај тоа, ќе има навестувања за шумското чувство на SFV ОГ.

Купете True OG Shatter

Родители: Chemdawg, Hindu Kush

Слично на: Кенди Џек, Син змеј, Златна коза

Вкусови: Питу, Дрвени, Бор

Ефекти: гладен, еуфоричен, опуштен, среќен, воздигнат

Медицински: Стрес, несоница, болка

Потенција: 70-90% содржина на THC

Прегледи

Сеуште нема коментари.

Бидете први да дадете коментар за „Купете True OG Shatter онлајн“

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *